Ludzie ponad prawem

Jak wykorzystać prawo na swoją korzyść

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

2 min read

Jedną z rzeczy, które musi zrobić każdy przedsiębiorca jest wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się dla niego prowadzeniem księgowości i rozliczaniem jego podatków. Jednak wbrew pozorom wybór odpowiedniego biura wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Warto poznać kilka porad związanych z wyborem firmy, z którą będzie się współpracowało.

Czy pracuje tam księgowy?

Niezależnie czy biuro księgowe ma zająć się kompleksowo księgowością czy też w zakresie ich zadań będą podatki Poznań to należy sprawdzić czy pracują tam osoby posiadające certyfikaty księgowego. Taki certyfikat świadczy o odpowiedniej wiedzy osoby go posiadającej. Jest to naprawdę bardzo istotne.

Wysokość polisy OC

W przypadku naszego systemu prawnego odpowiedzialność za jakiekolwiek błędy ponosi podatnik. Umowa rozliczeń z biurem księgowym nie znosi odpowiedzialności i dlatego też każde dobre biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Posiadanie ubezpieczenia przez biuro rachunkowe jest wymagane prawnie, jednak nie każde biuro posiada ubezpieczenie na tę samą kwotę. Jeśli jest ono na realnym poziomie to znaczy, że biuro profesjonalnie traktuje swoich klientów.Cennik

Przy wyborze biura, które rozliczy podatki Poznań warto zwrócić uwagę na cennik. Najlepiej jest to rozpatrywać w kwestii rocznej. Niektóre biura zajmujące się księgowością kuszą klientów niską ceną jednej transakcji, jednak okazać się może, że dochodzi wiele różnych dodatkowych opłat. Dobre biuro powinno posiadać uczciwy cennik, który będzie transparentny.

Innymi cechami, które musi spełniać dobre biuro jest fakt zatrudniania dostatecznej liczby osób, posiadać specjalistów odpowiedzialnych za kontakt z klientem czy też dawać możliwość odwiedzenia biura przed podpisaniem umowy. Zawsze warto stawiać na jakość, jednak w niektórych przypadkach trzeba także brać pod uwagę cenę. Istotną kwestią jest także pełna oferta biura rachunkowego. Jeśli w przyszłości zajdzie konieczność rozszerzenia współpracy będzie to możliwe.

Więcej w tym temacie

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.